Fakültemiz Öğrencileri Tarımda Özel Sektörle Buluşmaya Devam Ediyor.

25 Eki

  • Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi
  • Tüm Duyurular

Fakültemiz Bitki Koruma Bölümü son sınıf öğrencileri Bitki Kliniği dersi kapsamında Tarım İlaçları Firma ve Bayiler ile bir araya geldi.

Tarım İlaçları Şirketi, ADAMA Firmasının Türkiye yetkilileriyle 19 Ekim 2018 tarihinde bir araya geldiler. Firmanın Türkiye Stratejik Müşteriler Müdürü ve Marmara Teknik Sorumlusu, Ziraat Yüksek Mühendisi Metin AYDIN, Ülkemiz meyve bahçelerinde uygulanan, iklim verileri, zararlı tanıma, önceden tahmin ve uyarıyı içeren Adama Artı adı verilen akıllı tarama sistemlerini tanıtırlarken, aynı zamanda önemli bitki koruma sorunları ve özel sektör konularında önemli bilgiler verdiler. Öğrencilerimiz ve firma yetkilileri ülkemiz tarımında bitki koruma sorunlarını ve çözüm yolları konusunda karşılıklı görüş alışverişinde de bulundular.    

Ayrıca 05 Ekim 2018 tarihinde Atlas Tarım İlaç Bayi yetkilisi  Burak OKBAY, Bitki Koruma eğitiminin önemini, bayi olarak tarım sektöründe karşılaştıkları sorunları ve öğrencilerimizin merak ettikleri tarım ilaçları bayisi açmak için ne yapılması gerektiği konularında önemli bilgileri öğrencilerimizle paylaştı.